Transferwise návod: Jak poslat peníze na Bondoru (nebo jinam)?

Čas čtení: 4 min.

Službu Transferwise používám při svých investicích v eurech. Proto jsem pro tebe také připravila návod, jak poslat peníze na Bondoru díky Transferwise. Platforma nabízí slušný kurz, a navíc ti může ušetřit poměrně dost na poplatcích. Tak pojďme na to!

Při převodem peněz prostřednictví klasické SEPA platby je obvykle třeba počítat s poplatkem bance. Banka navíc nabízí měnový kurz, který často není až tak výhodný. Transferwise si zakládá na tom, aby poskytoval co nejlepší kurz a nízké poplatky.

Moje zkušenosti s Transferwise jsou zatím dobré, proto jsem pro tebe připravila Transferwise návod níže. Můžeš podle něj využít Transferwise třeba k investici na Bondoře nebo i jinde, princip je všude stejný.

Registrace na Transferwise

Pokud ještě nemáš účet na Transferwise, můžeš se registrovat pod tímto odkazem. Jedná se o můj affiliate link, díky kterému získám za tvou registraci drobnou odměnu. Pokud se chceš registrovat bez toho, abych dostala odměnu, můžeš si zadat Transferwise do vyhledávání třeba v Googlu.

Pokud ses úspěšně registrovala, můžeme přejít rovnou k tomu, jak poslat peníze na Bondoru prostřednictvím Transferwise.

Návod, jak převést peníze na Bondoru přes Transferwise

V Bondoře běž na sekci Převést prostředky, kde vyber možnost Transferwise. Zde se ti objeví platební údaje účtu Bondory, kam je potřeba převést tvé finance.

Nyní už můžeš přejít na Transferwise a přihlásit se do tvého účtu, který sis vytvořila. V účtu klikni na zelené tlačítko Send money.

Pro levnější platbu zvol platbu z účtu v bance

Dostaneš se na první sekci platby, kde vybíráš částku, jakou chceš poslat na Bondoru. Pokud to chceš mít co nejlevnější, je lepší překliknout na druhou variantu Low cost transfer, kde můžeš poslat své peníze z banky a ušetříš tím značně na poplatku. Tuto možnost také popisuji v tomto návodu.

Ujisti se, že cena sedí a klikni na Continue.

V dalším kroku vyber, že chceš peníze poslat někomu dalšímu, tedy Send to someone else (i když t bude tobě, jde to na Bondoru). Napiš informace z Bondory, tedy číslo IBAN účtu, které najdeš v Bondoře (viz první screen tohoto návodu).

Potvrď informace a na dalším slidu zkontroluj, že vše sedí, jak má. Doplň své referenční číslo na Bondoře, aby Bondora snáze identifikovala tvou platbu.

Referenční číslo najdeš v Bondoře tam, kde jsi našla platební údaje Bondory. Já zadala jak číslo, tak i své jméno, abych měla jistotu.

Na následujících dvou slidech potvrď, že chceš platit bankovním převodem, zvol možnost Personal account pokud neplatíš z firemního účtu a pak se už dostaneš na stránku, kde tě Transferwise pošle do tvého online bankovnictví, kde provedeš platbu.

Platba ve tvém internetovém bankovnictví

Platba skrze Transferwise bankovním převodem má dvě části, tedy nejprve zadáš „objednávku platby“ v Transferwise a pak ji musíš ještě zadat ještě ve tvém online bankovnictví.

Nezapomeň při platbě ve tvém bankovnictví opět použít referenční číslo, které vidíš v Transferwise (viz předchozí obrázek – use this reference).

Já ho v bankovnictví zadala do Popisu platby a do Zprávy pro příjemce, protože do variabilního symbolu vložit nešlo. Zkus, kam půjde vložit tobě, platba by se měla propojit i bez variabilního symbolu bez problémů.

Pak už se mrkni na Transferwise, v jaké fázi je tvá platba. Mělo by se tam po nějaké chvíli objevit, že peníze jsou již na cestě a také kdy dorazí. A máš hotovo, teď už musíš jen vydržet, než peníze přijdou na Bondoru a začnou ti hned vydělávat ????

Tak, a máš to za sebou! Jestli jsi všechno úspěšně zvládla, je čas to oslavit ????

Pokud jsi zatím neudělala registraci na Transferwise, můžeš použít můj affiliate link a přispět mi tak na provoz tohoto blogu. Díky!

Pozn: Veškeré informace na webu jsou určeny pouze ke studijním účelům. Autorka není finanční poradkyní, neposkytuje poradenství a informace neslouží jako konkrétní investiční doporučení. Investování je rizikové a minulé výnosy nezaručují budoucí zisky.

Napsat komentář