O mně

Jmenuji se Eva a díky mé práci v marketingu se mi podařilo žít několik let v zahraničí a pracovat na dálku jako takzvaný „digitální nomád“.

Na svých cestách jsem potkala spoustu lidí z různých zemí a zaujala mě jedna věc. Velká část z nich pracovala se svými penězi a investovala. Druhým zajímavým zjištěním bylo, že ta část, která s financemi nepracovala prakticky vůbec, byly holky.

Já byla bohužel mezi nimi. Věděla jsem ale, že bych měla něco dělat, a tak jsem se o téma investic začala zajímat. Postupně jsem objevila kouzlo dlouhodobého investování a zjistila, že není tak náročné a nebezpečné, jak jsem si představovala.

Protože je škoda, že holky své peníze většinou nezhodnocují, svoje zkušenosti s investováním jsem se rozhodla předat dále. Věřím, že pomohu i tobě lépe pracovat se svými financemi.

Eva Řeháková

Jak jsem začala investovat?

Mojí úplně první investicí byl Bitcoin, který jsem poprvé nakoupila v roce 2017. První měsíce byly naprosto skvělé. A pak to spadlo. Naštěstí jsem do Bitcoinu neinvestovala příliš mnoho, protože to byla spíše spekulace.

Pochopila jsem, že pokud chci investovat dlouhodobě, musím se vydat jiným směrem. Kryptoměny aktuálně činí jen malou část mého portfolia. Většinu svých peněz investuji do akciových trhů přes ETF, mám i akcie, investiční nemovitost a další.

Holky chtějí investovat taky

Ale trochu jinak. Došlo mi, že je velký rozdíl mezi vnímáním investic u kluků a holek. My holky chceme věci především zjednodušit a nevěnovat jim tolik času, protože nás investování samo o sobě vlastně až tak moc nebaví.

Finance celkově nepatří k našim nejoblíbenějším tématům, kterým bychom se věnovaly u sklenky vína s kámoškou. A tak jsem se rozhodla otevřít toto téma a popsat typy investic, které momentálně používám já.

Jak můžeš začít i ty?

Úplné základy jsem sepsala do e-booku Jak začít investovat: Praktický návod pro holky. Popisuji v něm fungování akciového trhu a provedu tě krok za krokem i tvojí první investicí.

Mnohem více do hloubky pak jdu ve svém vzdělávacím online členství Zero to Hero akademie. Tam najdeš několik kurzů, které tě provedou osobními financemi a investováním krok za krokem. Tím to ale nekončí!

V Zero to Hero akademii budeš součástí podporující komunity žen, které jsou na cestě k finanční svobodě stejně jako ty. Přidej se k nám a začni pracovat na svých finančních cílech právě teď!

Nauč se investovat!

Vezmi své finance konečně do vlastních rukou. V Zero to Hero akademii zjistíš, jak se starat o své osobní finance a vytvořit si investiční portfolio přesně pro tebe. Přidej se do komunity žen, které jsou na podobné cestě jako ty!