Jak trackovat své portfolio? Návod na Portfolio Performance

Dneska ti ukážu, jak trackovat své portfolio v programu Portfolio Performance. Portfolio Performance je program, který umožňuje sledovat tvé portfolio a jeho vývoj v čase, a to i zpětně. Kolik reálně ti přineslo tvé portfolio v procentech? To i spoustu dalších statistik ti ukáže zadarmo!

Trackovat portfolio v nástroji Portfolio Performance je zábava (alespoň pro mě). Najdeš v něm všechny možné metriky, stačí si do něj zapsat každý svůj nákup. Připravila jsem videonávod, abych ti to usnadnila počáteční nastavení a vše jsi bez problémů zvládla. Začni tím, že si program stáhneš do počítače.

Po stažení si program nainstaluj a následně otevři. A můžeme se pustit do nastavování! Vše ti ukážu krok za krokem v následujícím videu.

Pokud tě zajímá rozdíl mezi metrikami, které zmiňuji ve videu (TTWOR vs IRR), popisuje a vysvětluje ho na svém blogu Portu: https://www.portu.cz/blog/jak-nejlepe-merit-vykonnost-vasi-investice/

Co když se nenačtou historické kurzy z Yahoo Finance?

Občas se ti může stát, že při zadávání nového produktu do Portfolio Performance se u některých akcií nenačtou historické kurzy v USD nebo v jiných měnách, které se snažíš načíst z Yahoo Finance.

Pro tuto situaci je celkem jednoduché řešení. Přejdi na Yahoo Finance a najdi si produkt, který tě zajímá. Místo ISIN si najdi jeho symbol, který jsem na obrázku označila žlutě. Vyhledej v Portfolio Performace nový produkt ne podle ISIN, ale právě podle tohoto symbolu. Historické kurzy se ti propíšou.

Na screenshotu je jedna z akcií, která se správně nepropisovala z Yahoo Finance. Jedná se o akcii, kterou daroval Trading 212 jako odměnu za doporučení, tedy nejde o žádnou známou či oblíbenou akcii.

Portfolio Performance si můžeš stáhnout zadarmo na následujícím odkazu:

Pokud tě zaujalo sledování tvého portfolia v programu Portfolio Performance, ale zatím neivnestuješ a přesně nevíš, jak na to, přidej se na seznam čekatelů kurzu Zero to Hero! Budeš vědět jako první o otevření dalšího kola, a navíc získáš nějakou tu vstupní výhodu 😉

Pozn: Veškeré informace na webu jsou určeny pouze ke studijním účelům. Autorka není finanční poradkyní, neposkytuje poradenství a informace neslouží jako konkrétní investiční doporučení. Investování je rizikové a minulé výnosy nezaručují budoucí zisky.

2 komentáře u „Jak trackovat své portfolio? Návod na Portfolio Performance“

 1. A jak načíst kurzy v případě, že takový cenný papír na Yahoo nelze najít? Jde mi kokrétně o duhopisový fond Amundi Fund Solution – Buy and Watch US High Yield Opportunities 11/2025 -A CZKH.
  Na Yahoo je podobný fond, ale v EUR a příslušný v Rakousku.
  Já jsem ho koupil v ČR přes Komerční banku a je v CZK

  Odpovědět
  • Zdravím Petře,

   dívala jsem se na to, vypadá to, že se jedná o fond, který není obchodovaný na burze (pouze Over the Counter). To může být důvod, proč není možné najít ho nikde na internetu, nenašla jsem ho ani na webu Amundi. Našla jsem pouze podobné fondy, které mají ale jiné datum ukončení. Ten, co máte vy investuje do vládních a korporátních dluhopisů s datem ukončení 11/2025 a je zajištěný do Kč a tento jsem na netu nikde nenašla, tedy nevím, jakým způsobem dodat data z tohoto fondu do Portfolio Performance.

   Přeji pěkný den
   Eva

   Odpovědět

Napsat komentář