Jak trackovat své portfolio? Návod na Portfolio Performance

Čas čtení: 2 min.

Dneska ti ukážu, jak trackovat své portfolio v programu Portfolio Performance. Portfolio Performance je program, který umožňuje sledovat tvé portfolio a jeho vývoj v čase, a to i zpětně. Kolik reálně ti přineslo tvé portfolio v procentech? To i spoustu dalších statistik ti ukáže zadarmo!

Trackovat portfolio v nástroji Portfolio Performance je zábava (alespoň pro mě). Najdeš v něm všechny možné metriky, stačí si do něj zapsat každý svůj nákup. Připravila jsem videonávod, abych ti to usnadnila počáteční nastavení a vše jsi bez problémů zvládla. Začni tím, že si program stáhneš do počítače.

Po stažení si program nainstaluj a následně otevři. A můžeme se pustit do nastavování! Vše ti ukážu krok za krokem v následujícím videu.

Pokud tě zajímá rozdíl mezi metrikami, které zmiňuji ve videu (TTWOR vs IRR), popisuje a vysvětluje ho na svém blogu Portu: https://www.portu.cz/blog/jak-nejlepe-merit-vykonnost-vasi-investice/

Co když se nenačtou historické kurzy z Yahoo Finance?

Občas se ti může stát, že při zadávání nového produktu do Portfolio Performance se u některých akcií nenačtou historické kurzy v USD nebo v jiných měnách, které se snažíš načíst z Yahoo Finance.

Pro tuto situaci je celkem jednoduché řešení. Přejdi na Yahoo Finance a najdi si produkt, který tě zajímá. Místo ISIN si najdi jeho symbol, který jsem na obrázku označila žlutě. Vyhledej v Portfolio Performace nový produkt ne podle ISIN, ale právě podle tohoto symbolu. Historické kurzy se ti propíšou.

Na screenshotu je jedna z akcií, která se správně nepropisovala z Yahoo Finance. Jedná se o akcii, kterou daroval Trading 212 jako odměnu za doporučení, tedy nejde o žádnou známou či oblíbenou akcii.

Portfolio Performance si můžeš stáhnout zadarmo na následujícím odkazu:

Pokud tě zaujalo sledování tvého portfolia v programu Portfolio Performance, ale zatím neivnestuješ a přesně nevíš, jak na to, přidej se do Zero to Hero akademie, kde se to krok za krokem naučíš!

Pozn: Veškeré informace na webu jsou určeny pouze ke studijním účelům. Autorka není finanční poradkyní, neposkytuje poradenství a informace neslouží jako konkrétní investiční doporučení. Investování je rizikové a minulé výnosy nezaručují budoucí zisky.

14 komentářů u „Jak trackovat své portfolio? Návod na Portfolio Performance“

 1. A jak načíst kurzy v případě, že takový cenný papír na Yahoo nelze najít? Jde mi kokrétně o duhopisový fond Amundi Fund Solution – Buy and Watch US High Yield Opportunities 11/2025 -A CZKH.
  Na Yahoo je podobný fond, ale v EUR a příslušný v Rakousku.
  Já jsem ho koupil v ČR přes Komerční banku a je v CZK

  Odpovědět
  • Zdravím Petře,

   dívala jsem se na to, vypadá to, že se jedná o fond, který není obchodovaný na burze (pouze Over the Counter). To může být důvod, proč není možné najít ho nikde na internetu, nenašla jsem ho ani na webu Amundi. Našla jsem pouze podobné fondy, které mají ale jiné datum ukončení. Ten, co máte vy investuje do vládních a korporátních dluhopisů s datem ukončení 11/2025 a je zajištěný do Kč a tento jsem na netu nikde nenašla, tedy nevím, jakým způsobem dodat data z tohoto fondu do Portfolio Performance.

   Přeji pěkný den
   Eva

   Odpovědět
 2. Ahoj, prosím tě, jakým způsobem (a pokud vůbec) lze v tom programu přidat ETFka a portfolia spravovaná v platformách typu Fondee nebo Portu? Děkuji

  Odpovědět
  • Ahoj Davide,

   můžeš si najít přímo na Portu o jaké ETFka se přesně jedná a zkusit je najít na Portfolio Performance. Dívala jsem se, že na Portu neuvádějí ISIN, ale symbol (např. CSPX pro S&P 500) tak můžeš zkusit vyhledat podle toho. No a kdyby to nenašlo přímo tam, tak zadat symbol do justetf.com a tam ti potom vyjede i ISIN. Tak bych to zkusila případně takto 🙂

   V sekci Transakce a peníze na Portu najdeš část Peněženka a transakce a tam si můžeš vyfiltrovat všechny nákupy a prodeje. Ale bude s tím asi drbačka, pokud ti tam probíhá třeba i rebalancování atd.

   Já si osobně Portu a Fondee držím zvlášť a do PP nezapisuji, protože mi to přijde jako zbytečná práce, když ty platformy ukazují vývoj samy. Do PP dávám jen to, co si spravuji sama u různých brokerů, abych měla přehled.

   Měj se, Eva

   Odpovědět
  • Dobrý den Petře,

   ano je to možné. Úplně stejně jako cenné papíry se dá přidávat i cena BTC nebo jiných kryptoměn.

   Zase běžte do sekce „Všechny cenné papíry“ a klikněte v pravém rohu na plusko. Pak klikněte na „Nový cenný papír“ a napište do vyhledávání bitcoin. Já si vybrala ze seznamu, co mi tam vyběhl BITCOIN USD. To samé můžete následně udělat také pro ETH 🙂

   Kryptoměny se přidají do vašeho Portfolio Performance. Pak už stačí stejně jako u cenných papírů kliknout na vybranou kryptoměnu pravým a zapsat si nákup, ve kterém dni jste ho udělal a za kolik.

   Potom si můžete vybrat také zase měnový kurz, který v tom dni byl a automaticky se vám to přepočítá do CZK (pokud máte CZK jako hlavní měnu v Portfolio Performance).

   Snad jsem pomohla 🙂
   Eva

   Odpovědět
 3. Přesně tento program jsem potřeboval. Je to moc užitečné, jen mi tam chybí jedna věc…. Mám celkem 4 účty u XTB (jeden pro mě a tři pro děti). V Yahoo Finance pak mám 4 portfolia, ve kterém to sleduji odděleně. Tady u PP jsem nenašel jednoduchou možnost, jak to vyřešit. Kromě základu, že na každé portfolio založit vlastní soubor. Ale to se připravím o možnost vidět veškeré rodinné investice dohromady.

  Napadá Vás Evo nějaké řešení?

  PS: Ideální by bylo, kdyby „Všechny cenné papíry“ mohl filtrovat dle XTB účtů.

  Odpovědět
  • Dobrý den Martine, díky za dotaz 🙂

   A nešlo by tam udělat prostě různé účty XTB, dát jim jména a místo několika brokerů (např. DEGIRO, XTB atd.) tam prostě mít XTB účet na vaše jméno, další XTB účet na jméno dítěte, manželky atd.? Vyřešilo by to váš problém?

   Mějte se
   Eva

   Odpovědět
 4. Ahoj Evo,
  když mám u XTB 3 účty, každý v jiné měně (CZK, USD, EUR), mohu sledovat ty účty cenných papírů v těch příslušných měnách nebo si musím zvolit jen např. CZK jako hlavní měnu a sledovat to celé jen v té jedné měně?

  Díky za odpověď.
  Vašek

  Odpovědět
  • Ahoj Vašku,

   volíš si měnu celého toho svého Portfolio Performance, takže si myslím, že sledovat různé brokerské účty v různých měnách vyloženě nejde. Já mám Portfolio Performance v CZK a vždycky to tam po mně chce při vkládání nové transakce přidat také kurz mezi CZK/danou měnou ve které jsem nakupovala. Co jde tak je překliknout u výkonu na výkon v CZK/EUR/USD atd. Ale to ti zase ukáže výkon pro všechny tvoje účty, které máš v Portfolio Performance. Jednotlivě to myslím sledovat nejde, nebo nevím, jak bych to udělala.

   Měj se
   Eva

   Odpovědět
 5. Ahoj Evo,
  jde nějak prosím vložit i české ISINy? české fondy, dluhopisy..? Vypadá to, že NE a nakonec budu muset zůstat u svého EXCELU a u sledování výkonnosti jednotlivých brokerů, bank atd.. Když tam nemohu mít vše nebo alespoň většinu portfolia zde, přijde mi to zbytečné – další program navíc :-/ Velmi pracné vidím pak dopisování postupných nákupů např. na ETFko, fond.. s příkazem 1x a víc krát měsíčně, zapisovat každý nákup.. a mít takto víc ETF to se pak práce násobí. Možná až to bude umět automaticky si stáhnout data z propojeného účtu brokera, ale zase se všemi to určitě nepůjde..
  Díky
  Marek

  Odpovědět
  • Ahoj Marku,

   pokud tam ten ISIN produktu nenajdeš, tak to bohužel je potřeba trackovat odděleně. Já osobně žádné české produkty jako fondy a dluhopisy nemám a nákupů nedělám zase tolik, že by mi to dalo tolik práce navíc, ale ve tvém případě asi Portfolio Performance nebude nejlepším řešením 🙂

   Měj se, Eva

   Odpovědět

Napsat komentář