Do čeho investovat, když začínáš? 3 tipy z vlastní zkušenosti

Čas čtení: 3 min.

Chceš začít investovat ale vůbec netušíš do čeho? Vybrala jsem pro tebe 3 typy investic, které mají významné místo v mém vlastním portfoliu. Sepsala jsem jejich výhody i výzvy, které ti pomohou vybrat tu správnou investici přesně pro tebe. Vše najdeš v přehledných tabulkách. Tak jdeme na to!

1. Akciový trh: Investice do indexových ETF

Pokud čteš můj blog trochu pravidelněji tak už jistě víš, že investování do indexových ETF patří k mým nejoblíbenějším. Nejen, že má investování na burze dlouhodobou tradici, ale když víš jak na to, nemusí být ani příliš časově náročné.

O tom, jak začít investovat do ETF jsem sepsala e-book, který tě provede nejen základy investování obecně, ale také tvojí první investicí do ETF, když budeš chtít opravdu začít. Zjisti více tady!

2. Půjčky od lidí pro lidi: Investice do P2P

Investování do P2P je snad nejjednodušším a nejrychlejším způsobem, jak začít investovat a okamžitě vydělávat. S tím jsou spojená i určitá rizika, která je vždy třeba mít na paměti. Když pochopíš základní fungování P2P, rozhodneš se, že chceš investovat a vybereš si tu pravou platformu, může ti investice do P2P přinést opravdu zajímavé zisky.

Já třeba zvolila platformu Mintos, která mi přináší zisk kolem 12 % ročně. Mrkni se v tomto článku, jak toho dosáhnout.

3. Stará dobrá investice do nemovitosti

Investování do realit sice zabere více času, na druhou stranu ti zase přinese jistotu v podobě nemovitosti. Aby se ale investice do nemovitosti vyplatila, je potřeba nejprve zvážit několik faktorů, než si nemovitost koupíš.

Jak poznat, jestli se koupě investičního bytu nebo domku vyplatí? Sepsala jsem svoji zkušenost v článku zde.

Doufám, že ti shrnutí ukázalo, jaké výhody i nevýhody můžou mít jednotlivé způsoby investování, které využívám já. Všechny tři jsou zvládnutelné, i když s investováním teprve začínáš.

Na co dalšího se můžeš zaměřit, než začneš investovat? V tomto článku to shrnul broker LYNX.

Po přečení tabulky by pro tebe mělo být snazší rozhodnout, kterým způsobem chceš začít. Po nějaké době můžeš klidně využívat všechny, protože jak už víš, diverzifikace investic je při investování zcela zásadní.

Začni ale pěkně postupně a raději s nižšími částkami (pokud nejdeš do nemovitosti, tam určité peníze potřebovat budeš), aby sis vše vyzkoušela.

Pamatuj, že dokud nezačneš se svými penězi něco dělat, budou pomalu ale jistě ztrácet svou hodnotu na účtu a ty nebudeš na cestě k vysněné finanční svobodě ani o krok blíže!

Jak jsi na tom s investováním ty, o čem opravdu přemýšlíš? Dej mi vědět do komentáře!

Pozn: Veškeré informace na webu jsou určeny pouze ke studijním účelům. Autorka není finanční poradkyní, neposkytuje poradenství a informace neslouží jako konkrétní investiční doporučení. Investování je rizikové a minulé výnosy nezaručují budoucí zisky.

Napsat komentář